Analizë

Formacioni më i mirë i Euro 2012

Formacioni më i mirë i Euro 2012

02.07.201210:24
0 Komente

Tashmë ka mbaruar Euro 2012. Një aventurë që zgjati rreth një muaj, tani i erdhi fundi. Plot spektakël futbollistik, momente karizmatike, organizim fantastik nga Polonia dhe Ukraina – ishin vetëm këto disa prej gjërave që na shoqëruan në këtë turne. Por, lojtarët ishin protagonistët e vërtetë. Kush ishin më të mirët?

Finalja e madhe e Euro 2012

Finalja e madhe e Euro 2012

01.07.201218:04
0 Komente

Ka mbetur më pak se një orë para fillimit të finales së madhe të Euro 2012 mes Spanjës dhe Italisë, kurse teknikët e skuadrave kanë publikuar tashmë formacionet e tyre zyrtare.

Juve, Barca e Real dominojnë finalen

Juve, Barca e Real dominojnë finalen

30.06.201223:47
0 Komente

Finalja e 1 korrikut do të sjellë edhe një përballje “klubesh” duke u bazuar në formacionet e dy përfaqësueseve. Juventus, Real Madrid dhe Barcelona janë klubet që do të përfaqësohen me numrin më të madh të lojtarëve në ndeshjen kryesore të këtij Kampionati Evropian.

Cristiano Ronaldo – 8 gjërat që nuk i dini për të

Cristiano Ronaldo – 8 gjërat që nuk i dini për të

27.06.201215:21
0 Komente

Ai është futbollisti më i mirë në botë. Ai është superylli i klubit më prestigjioz në botë, Real Madrid dhe është lideri, kapiteni i ekipit kombëtar të Portugalisë. Në Euro 2012 ai ka shfaqur paraqitje epike në momentet më vendimtare për ekipin e tij. Këto të gjitha ju sigurisht se i dini, por para duelit gjysmëfinal ndaj Spanjës, Telegrafi zbulon detaje tjera që nuk i dini për CR7.

Ekipi më i mirë i çerekfinaleve

Ekipi më i mirë i çerekfinaleve

25.06.201201:29
0 Komente

Sfida ndërmjet Anglisë dhe Italisë ishte e fundit e fazës çerekfinale, me ç’rast mësuam edhe gjysmëfinalistin e katërt të Euro 2012.

Barca & Real vs. Juventus

10.06.2012 13:59
Më shumë
Analizë
Formacioni më i mirë i Euro 2012

Formacioni më i mirë i Euro 2012

02.07.2012 10:24
0Komente
Finalja e madhe e Euro 2012

Finalja e madhe e Euro 2012

01.07.2012 18:04
0Komente
Juve, Barca e Real dominojnë finalen

Juve, Barca e Real dominojnë finalen

30.06.2012 23:47
0Komente
Stadiumet
Miejski, Poznan Miejski, Poznan
Miejski, Wrocław Miejski, Wrocław
Narodowy, Varshavë Narodowy, Varshavë
PGE Arena, Gdansk PGE Arena, Gdansk
Arena Lviv Arena Lviv
Donbass Arena, Donetsk Donbass Arena, Donetsk
Olimpiyskyi, Kiev Olimpiyskyi, Kiev
Metalist, Kharkiv Metalist, Kharkiv