Formacioni më i mirë i Euro 2012

02.07.2012 10:24
Tashmë ka mbaruar Euro 2012. Një aventurë që zgjati rreth një muaj, tani i erdhi fundi. Plot spektakël futbollistik, momente karizmatike, organizim fantastik nga Polonia dhe Ukraina – ishin vetëm këto disa prej gjërave që na shoqëruan në këtë turne. Por, lojtarët ishin protagonistët e vërtetë. Kush ishin më të mirët? Telegrafi sjell formacionin më të mirë të Euro 2012, i cili sigurisht se dominohet nga lojtarët kampionë të Spanjës, të cilët triumfuan në fund ndaj Italisë së jashtëzakonshme gjatë gjithë turneut, por jo në finale.

Formacioni më i mirë i Euro 2012 (4-3-1-2):
 
Portier: Iker Casillas (Spanja)
 
Mbrojtësit: Philipp Lahm (Gjermani), Pepe (Portugali), Pique (Spanja), Jordi Alba (Spanja)
 
Mesfushorët: Andrea Pirlo (Italia), Daniele De Rossi (Italia), Andres Iniesta (Spanja), David Silva (Spanja).
 
Sulmuesit: Cristiano Ronaldo (Portugali), Mario Balotelli (Italia)

                                        Casillas
                         Lahm - Pepe - Pique - Alba

                              De Rossi - Pirlo - Silva
                                          Iniesta

                                 Ronaldo - BalotelliA mendoni se ky është formacioni më i mirë i këtij kampionati evropian?
Komente Portali Telegrafi ka kënaqësinë t'u ofrojë forum të lirë për komente dhe diskutim. Ju lutem respektoni rregullat e portalit.
Shih të gjitha rregullat për komentim
Analizë
Formacioni më i mirë i Euro 2012

Formacioni më i mirë i Euro 2012

02.07.2012 10:24
0Komente
Finalja e madhe e Euro 2012

Finalja e madhe e Euro 2012

01.07.2012 18:04
0Komente
Juve, Barca e Real dominojnë finalen

Juve, Barca e Real dominojnë finalen

30.06.2012 23:47
0Komente
Stadiumet
Miejski, Poznan Miejski, Poznan
Miejski, Wrocław Miejski, Wrocław
Narodowy, Varshavë Narodowy, Varshavë
PGE Arena, Gdansk PGE Arena, Gdansk
Arena Lviv Arena Lviv
Donbass Arena, Donetsk Donbass Arena, Donetsk
Olimpiyskyi, Kiev Olimpiyskyi, Kiev
Metalist, Kharkiv Metalist, Kharkiv