Metalist, Kharkiv

24.05.2012 01:11
Stadiumi Metalist, Kharkiv

Është hapur: 1926 (është rinovuar 2009)
Kapaciteti zyrtar: 38.633
Pjesëmarrja më e lartë: 42.000 (Metalist v Tavria, shtator 1980)


Lokacioni

Stadiumi Metalist është i pozicionuar pesë kilometra në veri të qendrës së Kharkivit, ndërsa ka një stacion metroje të ngjitur për të.Atmosfera

Para ndeshjeve të Euro 2012 ky stadium i është nënshtruar një procesi të gjerë të modernizimit.

Shefi i kompanisë përgjegjëse për këto ndryshime, Oleksandr Yaroslavsky, ka thënë se gjatë ndeshjeve të Evropianit, fusha do të jetë edhe më e mirë se ajo në Emirates Stadium.

Takimet e Euro 2012 që do të zhvillohen në Stadiumin Metalist:

9 qershor: Holandë v Danimarkë (18.00)
13 qershor: Holandë v Gjermani (20.45)
17 qershor: Portugali v Holandë (20.45)
Komente Portali Telegrafi ka kënaqësinë t'u ofrojë forum të lirë për komente dhe diskutim. Ju lutem respektoni rregullat e portalit.
Shih të gjitha rregullat për komentim
Analizë
Formacioni më i mirë i Euro 2012

Formacioni më i mirë i Euro 2012

02.07.2012 10:24
0Komente
Finalja e madhe e Euro 2012

Finalja e madhe e Euro 2012

01.07.2012 18:04
0Komente
Juve, Barca e Real dominojnë finalen

Juve, Barca e Real dominojnë finalen

30.06.2012 23:47
0Komente
Stadiumet
Miejski, Poznan Miejski, Poznan
Miejski, Wrocław Miejski, Wrocław
Narodowy, Varshavë Narodowy, Varshavë
PGE Arena, Gdansk PGE Arena, Gdansk
Arena Lviv Arena Lviv
Donbass Arena, Donetsk Donbass Arena, Donetsk
Olimpiyskyi, Kiev Olimpiyskyi, Kiev
Metalist, Kharkiv Metalist, Kharkiv