Arena Lviv

24.05.2012 01:06
Stadiumi i ri - Arena Lviv

Është hapur: 2011
Kapaciteti zyrtarë: 34.915
Pjesëmarrja më e lartë: 34.000 (Ukrainë v Austri, nëntor 2011)


Lokacioni

Stadiumi gjendet në parkun jugor të Lvivit dhe atje mund të shkohet me lehtësi
përmes linjave të tramvajit ose me automjet personal.Atmosfera

Sipas fjalëve të kreut të Komitetit organizativ të Ukrainës për Euro 2012, Markian Lubkivskiy, Arena Lviv mund të quhet një nga arenat më komode nga të gjithë stadiumet nikoqire të Kampionatit Evropian.

Është komode për tifozët, sepse ofron pamje të mirë të fushës nga secila ulëse në stadium.

Takimet e Euro 2012 që do të zhvillohen në Arena Lviv:

9 qershor: Gjermani v Portugali (20.45)
13 qershor: Danimarkë v Portugali (18.00)
17 qershor: Danimarkë v Gjermani (20.45)
Komente Portali Telegrafi ka kënaqësinë t'u ofrojë forum të lirë për komente dhe diskutim. Ju lutem respektoni rregullat e portalit.
Shih të gjitha rregullat për komentim
Analizë
Formacioni më i mirë i Euro 2012

Formacioni më i mirë i Euro 2012

02.07.2012 10:24
0Komente
Finalja e madhe e Euro 2012

Finalja e madhe e Euro 2012

01.07.2012 18:04
0Komente
Juve, Barca e Real dominojnë finalen

Juve, Barca e Real dominojnë finalen

30.06.2012 23:47
0Komente
Stadiumet
Miejski, Poznan Miejski, Poznan
Miejski, Wrocław Miejski, Wrocław
Narodowy, Varshavë Narodowy, Varshavë
PGE Arena, Gdansk PGE Arena, Gdansk
Arena Lviv Arena Lviv
Donbass Arena, Donetsk Donbass Arena, Donetsk
Olimpiyskyi, Kiev Olimpiyskyi, Kiev
Metalist, Kharkiv Metalist, Kharkiv