Narodowy, Varshavë

24.05.2012 00:58
Stadiumi Kombëtar (Narodowy Stadion), Varshavë
 
Është hapur: 2011
Kapaciteti zyrtar: 58.145
 
Lokacioni
 
Gjendet në vendin e stadiumit të mëparshëm, Stadion Dziesieciolecia, në qendër të Varshavës. Falë lokacionit të tij, deri te stadiumi mund të shkohet shumë lehtë me autobus, tren ose tramvaj.


 
Atmosfera
 
Rreth kësaj është herët të flitet, pasi stadiumi ende nuk është provuar sa duhet. Testi i vërtetë do të vijë kur të zhvillohet ndeshja e parë e Euro 2012 më 8 qershor. Megjithatë, kulmi i konstruktuar në mënyrë unike duhet të jetë intrigues.
 
Takimet e Euro 2012 që do të zhvillohen në stadiumin Narodowy:
 
8 qershor: Poloni v Greqi (18.00)
12 qershor: Poloni v Rusi (20.45)
16 qershor: Greqi v Rusi (20.45)
21 qershor: Fituesi i Grupit A ndaj vendit të dytë në Grupin B (20.45)
28 qershor: Gjysmëfinalja II (20.45)
Komente Portali Telegrafi ka kënaqësinë t'u ofrojë forum të lirë për komente dhe diskutim. Ju lutem respektoni rregullat e portalit.
Shih të gjitha rregullat për komentim
Analizë
Formacioni më i mirë i Euro 2012

Formacioni më i mirë i Euro 2012

02.07.2012 10:24
0Komente
Finalja e madhe e Euro 2012

Finalja e madhe e Euro 2012

01.07.2012 18:04
0Komente
Juve, Barca e Real dominojnë finalen

Juve, Barca e Real dominojnë finalen

30.06.2012 23:47
0Komente
Stadiumet
Miejski, Poznan Miejski, Poznan
Miejski, Wrocław Miejski, Wrocław
Narodowy, Varshavë Narodowy, Varshavë
PGE Arena, Gdansk PGE Arena, Gdansk
Arena Lviv Arena Lviv
Donbass Arena, Donetsk Donbass Arena, Donetsk
Olimpiyskyi, Kiev Olimpiyskyi, Kiev
Metalist, Kharkiv Metalist, Kharkiv