Miejski, Wrocław

24.05.2012 00:55
Stadiumi Komunal (Miejski Stadion), Wrocław
 
Është hapur: 2011
Kapaciteti zyrtar: 42.771
Pjesëmarrja më e lartë: 42.771 (Slask Wroclaw v Lechia Gdansk, tetor 2011)
 
Lokacioni
 
Është i vendosur në rajonin Maslice në veriperëndim të Wroclaw. Stadiumi gjendet pranë aeroportit, ndërsa mund të arrihet lehtë nga qyteti me tren dhe tramvaj.


 
Atmosfera
 
Dizajni i tij është ndërtuar në formë të tillë që ta mbajë brenda zhurmën e tifozëve.

Ndërkaq, duke folur rreth anës estetike të këtij stadiumi, ambasadori i UEFA-s për Euro 2012, Zbigniew Boniek, ka thënë se kur e sheh këtë stadium ndjehet keq që karriera e tij ka përfunduar.
 
Takimet e Euro 2012 që do të zhvillohen në Wroclaw:
 
8 qershor: Rusi v Rep. Çeke (20.45)
12 qershor: Greqi v Rep. Çeke (18.00)
16 qershor: Rep. Çeke v Poloni (20.45)
Komente Portali Telegrafi ka kënaqësinë t'u ofrojë forum të lirë për komente dhe diskutim. Ju lutem respektoni rregullat e portalit.
Shih të gjitha rregullat për komentim
Analizë
Formacioni më i mirë i Euro 2012

Formacioni më i mirë i Euro 2012

02.07.2012 10:24
0Komente
Finalja e madhe e Euro 2012

Finalja e madhe e Euro 2012

01.07.2012 18:04
0Komente
Juve, Barca e Real dominojnë finalen

Juve, Barca e Real dominojnë finalen

30.06.2012 23:47
0Komente
Stadiumet
Miejski, Poznan Miejski, Poznan
Miejski, Wrocław Miejski, Wrocław
Narodowy, Varshavë Narodowy, Varshavë
PGE Arena, Gdansk PGE Arena, Gdansk
Arena Lviv Arena Lviv
Donbass Arena, Donetsk Donbass Arena, Donetsk
Olimpiyskyi, Kiev Olimpiyskyi, Kiev
Metalist, Kharkiv Metalist, Kharkiv