Alonso: Spanja nuk ka përfunduar me kaq

04.07.2012 14:36
Xabi Alonso është i bindur se Spanja mund të vazhdojë të fitojë më shumë trofe në vitet ardhshme dhe beson se ekipi kombëtar ende është i ri në moshë. “Ne kemi bërë histori pasi kemi arritur diçka të veçantë. Edhe e ardhmja duhet e ndritshme për Spanjën”.
 
“Vetëm tre prej lojtarëve tanë janë mbi 30 vjeç. Ne do të vazhdojmë të kemi një ekip të shkëlqyeshëm me pak ndryshime. Nuk do të jetë e lehtë ta ruajmë urinë më shumë, por ne tashmë kemi arritur ta bëjmë këtë”.
 
“Rrënjët e skuadrës kanë mbetur të njëjta gjatë disa viteve të kaluara. Ne kemi 11 lojtarë të cilët ishin në të tre turnetë dhe kjo tregon shumë. Gjërat shkojnë mirë pa pasur nevojë të bëjmë shumë ndryshime, dhe kjo është një avantazh i madh”, ka thënë Alonso për La Gazzetta dello Sport. /Telegrafi/
Komente Portali Telegrafi ka kënaqësinë t'u ofrojë forum të lirë për komente dhe diskutim. Ju lutem respektoni rregullat e portalit.
Shih të gjitha rregullat për komentim
Analizë
Formacioni më i mirë i Euro 2012

Formacioni më i mirë i Euro 2012

02.07.2012 10:24
0Komente
Finalja e madhe e Euro 2012

Finalja e madhe e Euro 2012

01.07.2012 18:04
0Komente
Juve, Barca e Real dominojnë finalen

Juve, Barca e Real dominojnë finalen

30.06.2012 23:47
0Komente
Stadiumet
Miejski, Poznan Miejski, Poznan
Miejski, Wrocław Miejski, Wrocław
Narodowy, Varshavë Narodowy, Varshavë
PGE Arena, Gdansk PGE Arena, Gdansk
Arena Lviv Arena Lviv
Donbass Arena, Donetsk Donbass Arena, Donetsk
Olimpiyskyi, Kiev Olimpiyskyi, Kiev
Metalist, Kharkiv Metalist, Kharkiv