Casillas krenar me triumfin e Spanjës

04.07.2012 11:42
Kapiteni i Real Madridit, Iker Casillas, është krenar që ka fituar titullin e kampionët të Evropës me Spanjën. “Mendoj se çdo spanjoll është i lumtur tash. Ne e kemi bërë të duket e lehtë atë që është e vështirë. Njerëzit mund të mendojnë se ishte e lehtë, pasi ne fituam 4-0, por i gjithë turneu ka qenë i vështirë dhe ne jemi kampionë me meritë. Meritat na takojnë të gjithë neve dhe ne duhet të kënaqemi për momentin”.
 
“Ne i shfrytëzuam karakteristikat tona mirë dhe u adaptuam në fushë. Italia ishte e lodhur dhe ne e vramë ndeshjen me golin e Jordi Alba dhe golin e tretë. Kjo ishte rezultat i punës që kemi bërë për vite të tëra me të gjithë trajnerët të cilët na kanë bërë neve kampionë me ekipin e të rinjve të Spanjës”.
 
“Është kënaqësi të jesh pjesë e kësaj kohe të historisë së ekipit kombëtar dhe futbollit spanjoll. Do të jetë vështirë që kjo të përjetohet sërish. Tash ne duhet të pushojmë pasi sezoni ka qenë i gjatë dhe i vështirë”, ka thënë Casillas. /Telegrafi/
Komente Portali Telegrafi ka kënaqësinë t'u ofrojë forum të lirë për komente dhe diskutim. Ju lutem respektoni rregullat e portalit.
Shih të gjitha rregullat për komentim
Analizë
Formacioni më i mirë i Euro 2012

Formacioni më i mirë i Euro 2012

02.07.2012 10:24
0Komente
Finalja e madhe e Euro 2012

Finalja e madhe e Euro 2012

01.07.2012 18:04
0Komente
Juve, Barca e Real dominojnë finalen

Juve, Barca e Real dominojnë finalen

30.06.2012 23:47
0Komente
Stadiumet
Miejski, Poznan Miejski, Poznan
Miejski, Wrocław Miejski, Wrocław
Narodowy, Varshavë Narodowy, Varshavë
PGE Arena, Gdansk PGE Arena, Gdansk
Arena Lviv Arena Lviv
Donbass Arena, Donetsk Donbass Arena, Donetsk
Olimpiyskyi, Kiev Olimpiyskyi, Kiev
Metalist, Kharkiv Metalist, Kharkiv