Fabregas: Do të dominojmë edhe në vitet e ardhshme

03.07.2012 22:40
Cesc Fabregas mendon se skuadra aktuale e Spanjës do të mund të grumbullojë edhe tituj të tjerë ndërkombëtarë në të ardhmen. Pas triumfit ndaj Italisë në finale të Kampionatit Evropian, Furia e Kuqe u bë kombëtarja e parë që ka fituar tre tituj të njëpasnjëshëm brenda katër vitesh (Euro 2008, KB 2010 dhe Euro 2012).

“Të gjithë kanë menduar se do të merrnim fund pas Kupës së Botës, sepse patëm fituar Evropian dhe Kupën e Botës”.

“Menduan se ne do të jemi më të lehtë, por ja ku jemi sërish në Kampionatin Evropian përsëri si fitues, dhe arritëm titullin e tretë. Askush nuk e ka bërë këtë më parë në futboll, prandaj jemi krenarë për këtë”.

“Shumica jemi në moshë ndërmjet 23 dhe 25 vjeç. Është vërtet diçka e madhe të performosh në nivel të lartë në këtë moshë”, ka deklaruar Cesc për The Telegraph. /Telegrafi/
Komente Portali Telegrafi ka kënaqësinë t'u ofrojë forum të lirë për komente dhe diskutim. Ju lutem respektoni rregullat e portalit.
Shih të gjitha rregullat për komentim
Analizë
Formacioni më i mirë i Euro 2012

Formacioni më i mirë i Euro 2012

02.07.2012 10:24
0Komente
Finalja e madhe e Euro 2012

Finalja e madhe e Euro 2012

01.07.2012 18:04
0Komente
Juve, Barca e Real dominojnë finalen

Juve, Barca e Real dominojnë finalen

30.06.2012 23:47
0Komente
Stadiumet
Miejski, Poznan Miejski, Poznan
Miejski, Wrocław Miejski, Wrocław
Narodowy, Varshavë Narodowy, Varshavë
PGE Arena, Gdansk PGE Arena, Gdansk
Arena Lviv Arena Lviv
Donbass Arena, Donetsk Donbass Arena, Donetsk
Olimpiyskyi, Kiev Olimpiyskyi, Kiev
Metalist, Kharkiv Metalist, Kharkiv