Vetëm Spanja është më e fortë se Italia

03.07.2012 17:43
Mesfushori i Juventusit, Andrea Pirlo, ka deklaruar se vetëm Spanja është përfaqësuese superiore ndaj Italisë. Skuadra e Vicente del Bosque fundosi euforinë e Azzurrëve në finale të Euro 2012 duke i mposhtur me rezultat 4-0.

“Ndoshta Spanja është e vetmja skuadër me të cilën ende nuk mund të krahasohemi në aspektin e qarkullimit të topit”.

“Ky ishte një turne i shkëlqyer deri në finale, ku ne nuk ishim në standard”.

“Roli im në turne? Nuk dua të flas për këtë. Kur humbim, i gjithë ekipi humb. Nuk ka fajtorë, ky apo ai lojtar”, ka theksuar Pirlo për Gazzetta dello Sport. /Telegrafi/
Komente Portali Telegrafi ka kënaqësinë t'u ofrojë forum të lirë për komente dhe diskutim. Ju lutem respektoni rregullat e portalit.
Shih të gjitha rregullat për komentim
Analizë
Formacioni më i mirë i Euro 2012

Formacioni më i mirë i Euro 2012

02.07.2012 10:24
0Komente
Finalja e madhe e Euro 2012

Finalja e madhe e Euro 2012

01.07.2012 18:04
0Komente
Juve, Barca e Real dominojnë finalen

Juve, Barca e Real dominojnë finalen

30.06.2012 23:47
0Komente
Stadiumet
Miejski, Poznan Miejski, Poznan
Miejski, Wrocław Miejski, Wrocław
Narodowy, Varshavë Narodowy, Varshavë
PGE Arena, Gdansk PGE Arena, Gdansk
Arena Lviv Arena Lviv
Donbass Arena, Donetsk Donbass Arena, Donetsk
Olimpiyskyi, Kiev Olimpiyskyi, Kiev
Metalist, Kharkiv Metalist, Kharkiv