Gullit: Spanja nuk ka asnjë dobësi

03.07.2012 14:58
Ruud Gullit nuk beson se Spanja ka ndonjë dobësi dhe i sheh kampionët e Evropës dhe të botës si një prej ekipeve më të mira në histori. “A ka ndonjë dobësi Spanja? Nuk mendoj. E vetmja dobësi që mund të keni kur keni një ekip aq të shkëlqyeshëm është mungesa e urisë dhe kjo nuk duket të jetë problem”.
 
“Tash Spanja do të fokusohet të fitojë edhe një Kupë tjetër Botërore, për të vazhduar rekordin. Ata nuk do të heqin dorë”.
 
“Nëse ju dominoni aq shumë për një periudhë aq të gjatë, siç kanë bërë Spanja dhe Brazili, ju duhet të rreshtohen si më të mirët. Brazili fitoi tre Botëror në mes të 1958-tës dhe 1970-tës dhe tash Spanja ka dy tituj Evropianë dhe një Botëror”, ka thënë Gullit për  Daily Mirror. /Telegrafi/
Komente Portali Telegrafi ka kënaqësinë t'u ofrojë forum të lirë për komente dhe diskutim. Ju lutem respektoni rregullat e portalit.
Shih të gjitha rregullat për komentim
Analizë
Formacioni më i mirë i Euro 2012

Formacioni më i mirë i Euro 2012

02.07.2012 10:24
0Komente
Finalja e madhe e Euro 2012

Finalja e madhe e Euro 2012

01.07.2012 18:04
0Komente
Juve, Barca e Real dominojnë finalen

Juve, Barca e Real dominojnë finalen

30.06.2012 23:47
0Komente
Stadiumet
Miejski, Poznan Miejski, Poznan
Miejski, Wrocław Miejski, Wrocław
Narodowy, Varshavë Narodowy, Varshavë
PGE Arena, Gdansk PGE Arena, Gdansk
Arena Lviv Arena Lviv
Donbass Arena, Donetsk Donbass Arena, Donetsk
Olimpiyskyi, Kiev Olimpiyskyi, Kiev
Metalist, Kharkiv Metalist, Kharkiv