Prandelli: Balotelli duhet t’i pranojë disfatat

03.07.2012 13:38
Trajneri i Italisë, Cesar Prandelli, thotë se Mario Balotelli duhet të mësojë të pranojë disfatën, pasi skuadra e tij u mposht me rezultat 4-0 nga Spanja në finalen e Euro 2012. “Ka momente kur ju duhet t’i mbani duart lart dhe ta pranoni disfatën. Ndonjëherë ju duhet të thoni se rivali juaj ishte më i mirë se ju”.
 
“I kam thënë Marios se këto janë përvoja me të cilat duhet të përballesh dhe t’i pranosh. Por po ashtu ju duhet të siguroheni që kjo t’ju ndihmojë juve të ecni përpara dhe ju mund të zhvilloheni nga kjo përvojë”.
 
“Kjo u ka ndodhur shumë lojtarëve dhe do të ndodh sërish, por kështu është sporti. Ne kemi pasur një kampionat evropian të shkëlqyeshëm dhe i vetmi pendim është që nuk kemi pasur disa ditë më shumë për të pushuar para kësaj ndeshje”, ka thënë Prandelli. /Telegrafi/
Komente Portali Telegrafi ka kënaqësinë t'u ofrojë forum të lirë për komente dhe diskutim. Ju lutem respektoni rregullat e portalit.
Shih të gjitha rregullat për komentim
Analizë
Formacioni më i mirë i Euro 2012

Formacioni më i mirë i Euro 2012

02.07.2012 10:24
0Komente
Finalja e madhe e Euro 2012

Finalja e madhe e Euro 2012

01.07.2012 18:04
0Komente
Juve, Barca e Real dominojnë finalen

Juve, Barca e Real dominojnë finalen

30.06.2012 23:47
0Komente
Stadiumet
Miejski, Poznan Miejski, Poznan
Miejski, Wrocław Miejski, Wrocław
Narodowy, Varshavë Narodowy, Varshavë
PGE Arena, Gdansk PGE Arena, Gdansk
Arena Lviv Arena Lviv
Donbass Arena, Donetsk Donbass Arena, Donetsk
Olimpiyskyi, Kiev Olimpiyskyi, Kiev
Metalist, Kharkiv Metalist, Kharkiv