Maradona: Spanja më e mira në histori

03.07.2012 12:12
Legjenda e Argjentinës, Diego Maradona, beson se Spanja është bërë një fuqi e mposhtur në futbollin ndërkombëtar. Djelmoshat e Vicente del Bosque mposhtën Italinë me rezultat 4-0 në finalen e Euro 2012 të dielën për të siguruar titullin e tretë radhazi në një garë të madhe, e para herë që një vend arrin një sukses të tillë.
 
“Spanja dëshmoi qartë se ata nuk janë vetëm ekipi më i mirë në botë por po ashtu mund të jenë edhe ekipi më i mirë që ndonjëherë ka luajtur futboll”.
 
“Askush nuk mund ta mposhtë këtë makineri spanjolle. Cristiano Ronaldo u përpoq me Portugalinë dhe spanjollët ia mbyllën gojën. Pirlo u përpoq dhe spanjollët e mbuluan me katër lojtarë ndonjëherë”, ka shkruar Maradona në kolumnen e tij për Times of India. /Telegrafi/
Komente Portali Telegrafi ka kënaqësinë t'u ofrojë forum të lirë për komente dhe diskutim. Ju lutem respektoni rregullat e portalit.
Shih të gjitha rregullat për komentim
Analizë
Formacioni më i mirë i Euro 2012

Formacioni më i mirë i Euro 2012

02.07.2012 10:24
0Komente
Finalja e madhe e Euro 2012

Finalja e madhe e Euro 2012

01.07.2012 18:04
0Komente
Juve, Barca e Real dominojnë finalen

Juve, Barca e Real dominojnë finalen

30.06.2012 23:47
0Komente
Stadiumet
Miejski, Poznan Miejski, Poznan
Miejski, Wrocław Miejski, Wrocław
Narodowy, Varshavë Narodowy, Varshavë
PGE Arena, Gdansk PGE Arena, Gdansk
Arena Lviv Arena Lviv
Donbass Arena, Donetsk Donbass Arena, Donetsk
Olimpiyskyi, Kiev Olimpiyskyi, Kiev
Metalist, Kharkiv Metalist, Kharkiv