Xabi: Ishim më pak euforikë

03.07.2012 10:28
Mesfushori i Real Madridit, Xabi Alonso, thotë se lojtarët e Spanjës nuk kanë bërë si të çmendur pasi fituan finalen e Euro 2012. “Ndjenja e euforisë është më ndryshe se në kampionatin e kaluar evropian. Gjithçka është më e matur. Ne kemi festuar me familjet tona dhe jemi shumë të qetë. Katër sezone më herët kishte më shumë eufori”.
 
“Ne kemi qenë më euforik, por kështu janë gjërat dhe ne nuk mund t’i detyrojmë. Ekipi ka shumë përulje. Ne luftonim për një qëllim të përbashkët. Ne nuk deshëm të jemi shembull për askënd, ne deshëm të kthehemi te njerëzit dhe ta përcjellim lumturinë”.
 
“Nëse tifozët kanë festuar vetë, atëherë ne kemi bërë dyfishin. Të fitojmë tre trofetë nga tre garat e fundit është mrekulli. Kjo është hera e parë që dikush e arrin këtë, është fantastike dhe nuk e dini nëse kjo do të vazhdojë. Kjo ndodhi me ne”, ka thënë Xabi. /Telegrafi/
Komente Portali Telegrafi ka kënaqësinë t'u ofrojë forum të lirë për komente dhe diskutim. Ju lutem respektoni rregullat e portalit.
Shih të gjitha rregullat për komentim
Analizë
Formacioni më i mirë i Euro 2012

Formacioni më i mirë i Euro 2012

02.07.2012 10:24
0Komente
Finalja e madhe e Euro 2012

Finalja e madhe e Euro 2012

01.07.2012 18:04
0Komente
Juve, Barca e Real dominojnë finalen

Juve, Barca e Real dominojnë finalen

30.06.2012 23:47
0Komente
Stadiumet
Miejski, Poznan Miejski, Poznan
Miejski, Wrocław Miejski, Wrocław
Narodowy, Varshavë Narodowy, Varshavë
PGE Arena, Gdansk PGE Arena, Gdansk
Arena Lviv Arena Lviv
Donbass Arena, Donetsk Donbass Arena, Donetsk
Olimpiyskyi, Kiev Olimpiyskyi, Kiev
Metalist, Kharkiv Metalist, Kharkiv