‘Euro 2012 ishte një sukses’

02.07.2012 20:02
Presidenti i UEFA-s, Michel Platini, e vlerëson si të suksesshëm Kampionatin e sivjetmë Evropian – Euro 2012. Legjenda franceze është i mendimit se nikoqirët, Polonia dhe Ukraina, me organizimin dhe mbarëvajtjen e turneut, dëshmuan se kritikët e tyre e kanë pasur gabim.

“Ky Evropian, i pari në lindje, ishte një sukses që oshtin, një triumf i vërtetë. Polonia dhe Ukraina i treguan gjithë botës se mund të organizojnë një eveniment të këtillë duke mos pasur shqetësime”.

“Ata mund të jenë krenarë për punën që kanë bërë, entuziazmin dhe rezultatin përfundimtar. Unë jam krenar me ta”, citon Uefa.com fjalët e Platinit.

Kujtojmë se kombëtarja e Spanjës shkroi historinë duke u shpallur dy herë radhazi kampion Evrope (dhe tri herë radhazi në turne të mëdha, duke përfshirë edhe KB 2010) pas fitores prej 4-0 kundër Italisë në finale. /Telegrafi/
Komente Portali Telegrafi ka kënaqësinë t'u ofrojë forum të lirë për komente dhe diskutim. Ju lutem respektoni rregullat e portalit.
Shih të gjitha rregullat për komentim
Analizë
Formacioni më i mirë i Euro 2012

Formacioni më i mirë i Euro 2012

02.07.2012 10:24
0Komente
Finalja e madhe e Euro 2012

Finalja e madhe e Euro 2012

01.07.2012 18:04
0Komente
Juve, Barca e Real dominojnë finalen

Juve, Barca e Real dominojnë finalen

30.06.2012 23:47
0Komente
Stadiumet
Miejski, Poznan Miejski, Poznan
Miejski, Wrocław Miejski, Wrocław
Narodowy, Varshavë Narodowy, Varshavë
PGE Arena, Gdansk PGE Arena, Gdansk
Arena Lviv Arena Lviv
Donbass Arena, Donetsk Donbass Arena, Donetsk
Olimpiyskyi, Kiev Olimpiyskyi, Kiev
Metalist, Kharkiv Metalist, Kharkiv