Ekipi më i mirë i Euro 2012 sipas UEFA-s

02.07.2012 16:23
Ashtu sikurse pas çdo kampionati evropian, UEFA, ka konfirmuar dhe ekipin më të mirë të turneut, ku janë të përfshirë plot 23 lojtarë. Dhe, prej këtyre 23 lojtarëve, 10 janë spanjollë, gjë që përbën një përfshije shumë të madhe të kontigjentit fitues të trofeut.
 
Befasisht nuk është përfshirë Fernando Torres, por kjo për shkak se ai luajti vetëm 189 minuta në këtë evropian.

Portierët: Gianluigi Buffon (Italia), Iker Casillas (Spanja), Manuel Neuer (Gjermania)

Mbrojtësit: Gerard Pique (Spanja), Fabio Coentrao (Portugalia), Philipp Lahm (Gjermania), Pepe (Portugalia), Sergio Ramos (Spanja), Jordi Alba (Spanja)

Mesfushorët: Daniele De Rossi (Italia), Steven Gerrard (England), Xavi (Spanja), Andres Iniesta (Spanja), Sami Khedira (Gjermania), Sergio Busquets (Spanja), Mesut Ozil (Gjermania), Andrea Pirlo (Italia), Xabi Alonso (Spanja)

Sulmuesit: Mario Balotelli (Italia), Cesc Fabregas (Spanja), Cristiano Ronaldo (Portugalia), Zlatan Ibrahimovic (Suedia), David Silva (Spanja).

/Telegrafi/
Komente Portali Telegrafi ka kënaqësinë t'u ofrojë forum të lirë për komente dhe diskutim. Ju lutem respektoni rregullat e portalit.
Shih të gjitha rregullat për komentim
Analizë
Formacioni më i mirë i Euro 2012

Formacioni më i mirë i Euro 2012

02.07.2012 10:24
0Komente
Finalja e madhe e Euro 2012

Finalja e madhe e Euro 2012

01.07.2012 18:04
0Komente
Juve, Barca e Real dominojnë finalen

Juve, Barca e Real dominojnë finalen

30.06.2012 23:47
0Komente
Stadiumet
Miejski, Poznan Miejski, Poznan
Miejski, Wrocław Miejski, Wrocław
Narodowy, Varshavë Narodowy, Varshavë
PGE Arena, Gdansk PGE Arena, Gdansk
Arena Lviv Arena Lviv
Donbass Arena, Donetsk Donbass Arena, Donetsk
Olimpiyskyi, Kiev Olimpiyskyi, Kiev
Metalist, Kharkiv Metalist, Kharkiv