Iniesta lojtari më i mirë i EURO 2012

02.07.2012 15:19
UEFA ka bërë të ditur se mesfushori spanjoll, Andres Iniesta, është shpallur lojtari më i mirë i Euro 2012. 28 vjeçari startoi në të gjashtë ndeshjet e evropianit, duke luajtur rolin kryesor në triumfin e Stuhisë së Kuqe në Ukrainë dhe Poloni.
 
Iniesta kështu në konkurrencë për lojtarin më të mirë të turneut e ka mposhtur Andrea Pirlon, që është pretendent serioz për Topin e Artë. /Telegrafi/
Komente Portali Telegrafi ka kënaqësinë t'u ofrojë forum të lirë për komente dhe diskutim. Ju lutem respektoni rregullat e portalit.
Shih të gjitha rregullat për komentim
Analizë
Formacioni më i mirë i Euro 2012

Formacioni më i mirë i Euro 2012

02.07.2012 10:24
0Komente
Finalja e madhe e Euro 2012

Finalja e madhe e Euro 2012

01.07.2012 18:04
0Komente
Juve, Barca e Real dominojnë finalen

Juve, Barca e Real dominojnë finalen

30.06.2012 23:47
0Komente
Stadiumet
Miejski, Poznan Miejski, Poznan
Miejski, Wrocław Miejski, Wrocław
Narodowy, Varshavë Narodowy, Varshavë
PGE Arena, Gdansk PGE Arena, Gdansk
Arena Lviv Arena Lviv
Donbass Arena, Donetsk Donbass Arena, Donetsk
Olimpiyskyi, Kiev Olimpiyskyi, Kiev
Metalist, Kharkiv Metalist, Kharkiv