Torres golashënuesi më i mirë i Euro 2012

01.07.2012 23:18
Fernando Torres është shpallur golashënuesi më i mirë i Euro 2012, pasi me golin e tij të realizuar ndaj Italisë, ai arriti në kuotën te tri golave, që ishin të mjaftueshëm për ta shpallur atë golashënuesin më të mirë. Edhe pse janë edhe pesë lojtarë të tjerë (Mario Gomez, Alan Dzagoev, Mario Mandzukic, Mario Balotelli dhe Cristiano Ronaldo) që kanë shënuar nga tri gola, Torres ka më pak minuta të luajtur se të gjithë emrat e lartpërmendur dhe rregulloret e FIFA-s thonë se Torres është fitues i Këpucës së Artë.
 
Është ky një sukses i jashtëzakonshëm për Torresin, i cili përjetoi një sezon të tmerrshëm te Chelsea në fillim, por me një mbarim të lumtur, pasi fitoi Ligën e Kampionëve dhe tani edhe Euro 2012. /Telegrafi/
Komente Portali Telegrafi ka kënaqësinë t'u ofrojë forum të lirë për komente dhe diskutim. Ju lutem respektoni rregullat e portalit.
Shih të gjitha rregullat për komentim
Analizë
Formacioni më i mirë i Euro 2012

Formacioni më i mirë i Euro 2012

02.07.2012 10:24
0Komente
Finalja e madhe e Euro 2012

Finalja e madhe e Euro 2012

01.07.2012 18:04
0Komente
Juve, Barca e Real dominojnë finalen

Juve, Barca e Real dominojnë finalen

30.06.2012 23:47
0Komente
Stadiumet
Miejski, Poznan Miejski, Poznan
Miejski, Wrocław Miejski, Wrocław
Narodowy, Varshavë Narodowy, Varshavë
PGE Arena, Gdansk PGE Arena, Gdansk
Arena Lviv Arena Lviv
Donbass Arena, Donetsk Donbass Arena, Donetsk
Olimpiyskyi, Kiev Olimpiyskyi, Kiev
Metalist, Kharkiv Metalist, Kharkiv