Oktapodi thotë Spanja, Ketri për Italinë

01.07.2012 18:12
Si zakonisht para finaleve të mëdha kanë ardhur në shprehje dhe kafshët parashikuese, të cilat po tentojnë ta thyejnë rekordin e të famshmit oktapodit Paul, ndërsa rezultatet për finalen që zhvillohet sonte mbrëma nuk janë aq impresive. Në fakt, është Ketri i quajtur Ferret, ai që ka parashikuar fitoren e Italisë duke zgjedhur shishen e verës Ramazzoti para shishes tjetër që favorizonte Spanjën. Nëse rastësisht dëshironi ta vizitoni ketrin, atëherë shkoni në Aue, qytetin që gjendet në Lindje të Gjermanisë.

Oktapodi Manolo, që është pasardhësi i oktapodit tjetër spanjoll, Paul, ka parashikuar fitoren e Spanjës. Me lokacion në kopshtin zoologjik të Benalmadenas, pranë Malagas, Manolo ka preferuar të zgjedhë kutinë me ushqim që kishte flamurin e Spanjës, me ç’rast dhe ka sfiduar mikun e tij, ketrin Ferret. /Telegrafi/
Komente Portali Telegrafi ka kënaqësinë t'u ofrojë forum të lirë për komente dhe diskutim. Ju lutem respektoni rregullat e portalit.
Shih të gjitha rregullat për komentim
Analizë
Formacioni më i mirë i Euro 2012

Formacioni më i mirë i Euro 2012

02.07.2012 10:24
0Komente
Finalja e madhe e Euro 2012

Finalja e madhe e Euro 2012

01.07.2012 18:04
0Komente
Juve, Barca e Real dominojnë finalen

Juve, Barca e Real dominojnë finalen

30.06.2012 23:47
0Komente
Stadiumet
Miejski, Poznan Miejski, Poznan
Miejski, Wrocław Miejski, Wrocław
Narodowy, Varshavë Narodowy, Varshavë
PGE Arena, Gdansk PGE Arena, Gdansk
Arena Lviv Arena Lviv
Donbass Arena, Donetsk Donbass Arena, Donetsk
Olimpiyskyi, Kiev Olimpiyskyi, Kiev
Metalist, Kharkiv Metalist, Kharkiv