Lippi: Spanja është favorite

01.07.2012 17:19
Fituesi i Kupës së Botës 2006 me Italinë, Marcello Lippi, ka thënë se Spanja është favorite për finalen që zhvillohet sonte mbrëma, por se edhe Italia ka gjasat e veta. “Shumë njerëz më kanë pyetur nëse Spanja është ende favorite përkundër barazimit në fazën grupore”.
 
“Më duhet që  të përgjigjem me një paradoks: Italia ka 50 përqind gjasa për të fituar, kurse Spanja është favorite”, ka thënë Lippi. /Telegrafi/
Komente Portali Telegrafi ka kënaqësinë t'u ofrojë forum të lirë për komente dhe diskutim. Ju lutem respektoni rregullat e portalit.
Shih të gjitha rregullat për komentim
Analizë
Formacioni më i mirë i Euro 2012

Formacioni më i mirë i Euro 2012

02.07.2012 10:24
0Komente
Finalja e madhe e Euro 2012

Finalja e madhe e Euro 2012

01.07.2012 18:04
0Komente
Juve, Barca e Real dominojnë finalen

Juve, Barca e Real dominojnë finalen

30.06.2012 23:47
0Komente
Stadiumet
Miejski, Poznan Miejski, Poznan
Miejski, Wrocław Miejski, Wrocław
Narodowy, Varshavë Narodowy, Varshavë
PGE Arena, Gdansk PGE Arena, Gdansk
Arena Lviv Arena Lviv
Donbass Arena, Donetsk Donbass Arena, Donetsk
Olimpiyskyi, Kiev Olimpiyskyi, Kiev
Metalist, Kharkiv Metalist, Kharkiv