Zoff: Buffon e Casillas do ta vendosin finalen

01.07.2012 16:00
Portieri legjendar italian, Dino Zoff, mendon se fati i finales së Euro 2012 është në duart e dy portierëve, Gianluigi Buffon dhe Iker Casillas. “Buffon dhe Casillas? Kjo përballje do të jetë vendimtare. Është vështirë të thuhet se sa”.

“Gjithçka do të varet se çfarë lloj loje do të kemi”.

“Ne (Italia) ndoshta nuk jemi favoritë në letër, por i kemi fituar ndeshjet e fundit të mëdha, ndërsa ata kaluan Francën dhe Portugalinë, duke luajtur jo edhe aq mirë”.

“A janë ata në zbehje? Padyshim që jo, por ata kanë pasur më shumë vështirësi sesa ne”, ka thënë Zoff për La Gazzetta dello Sport. /Telegrafi/
Komente Portali Telegrafi ka kënaqësinë t'u ofrojë forum të lirë për komente dhe diskutim. Ju lutem respektoni rregullat e portalit.
Shih të gjitha rregullat për komentim
Analizë
Formacioni më i mirë i Euro 2012

Formacioni më i mirë i Euro 2012

02.07.2012 10:24
0Komente
Finalja e madhe e Euro 2012

Finalja e madhe e Euro 2012

01.07.2012 18:04
0Komente
Juve, Barca e Real dominojnë finalen

Juve, Barca e Real dominojnë finalen

30.06.2012 23:47
0Komente
Stadiumet
Miejski, Poznan Miejski, Poznan
Miejski, Wrocław Miejski, Wrocław
Narodowy, Varshavë Narodowy, Varshavë
PGE Arena, Gdansk PGE Arena, Gdansk
Arena Lviv Arena Lviv
Donbass Arena, Donetsk Donbass Arena, Donetsk
Olimpiyskyi, Kiev Olimpiyskyi, Kiev
Metalist, Kharkiv Metalist, Kharkiv