Spanjës nuk i duhet sulmues për të fituar

01.07.2012 13:59
Ish-trajneri i Barcelonës, Pep Guardiola, ka thënë se Spanja mund ta fitojë Kampionatin Evropian edhe nëse nuk angazhon sulmues kundër Italisë. “Mendoj se Spanja do të fitojë dhe do ta shkruajë historinë”.

“Arritja në tri finale të mëdha brenda katër vitesh (Euro 2008, KB 2010 dhe Euro 2012) është një arritje, e cila nuk do të ndodhë më”.

“Loja me ose pa qendërsulmues do të jetë njësoj për Spanjën”.

“Skuadra është në duar të mira, ndërsa Vicente del Bosque është trajneri më i mirë i mundshëm për ekipin spanjoll”, ka thënë Pep, i cili e ka përmendur David Villan si mungesë të madhe për ekipin kombëtar. /Telegrafi/
Komente Portali Telegrafi ka kënaqësinë t'u ofrojë forum të lirë për komente dhe diskutim. Ju lutem respektoni rregullat e portalit.
Shih të gjitha rregullat për komentim
Analizë
Formacioni më i mirë i Euro 2012

Formacioni më i mirë i Euro 2012

02.07.2012 10:24
0Komente
Finalja e madhe e Euro 2012

Finalja e madhe e Euro 2012

01.07.2012 18:04
0Komente
Juve, Barca e Real dominojnë finalen

Juve, Barca e Real dominojnë finalen

30.06.2012 23:47
0Komente
Stadiumet
Miejski, Poznan Miejski, Poznan
Miejski, Wrocław Miejski, Wrocław
Narodowy, Varshavë Narodowy, Varshavë
PGE Arena, Gdansk PGE Arena, Gdansk
Arena Lviv Arena Lviv
Donbass Arena, Donetsk Donbass Arena, Donetsk
Olimpiyskyi, Kiev Olimpiyskyi, Kiev
Metalist, Kharkiv Metalist, Kharkiv