Për herë të parë Spanja duket e mposhtshme

01.07.2012 10:47
Diego Maradona mendon se Italia e ka rastin që të triumfojë në finalen e Kievit të dielën mbrëma. Spanja është favorite për të fituar në Euro 2012, por legjenda argjentinase pohon se pas fitores ndaj Gjermanisë, italianët duken mjaft të frymëzuar për triumf.

“Kush do ta kontrollojë mesin e fushës do ta fitojë ndeshjen”.

“Për herë të parë ekipi spanjoll duket i mposhtshëm, sepse italianët kanë vetëbesim dhe janë të frymëzuar”.

“Mirëpo, të mos nënvlerësojmë krenarinë e lojtarëve kampionë bote, si Iniesta, Casillas, Xabi Alonso, Xavi, Ramos dhe dëshirën e tyre për të fituar një turne të tretë të paparë kombëtar radhazi”, ka shkruar Maradona në kolumnën e tij në Times of India. /Telegrafi/
Komente Portali Telegrafi ka kënaqësinë t'u ofrojë forum të lirë për komente dhe diskutim. Ju lutem respektoni rregullat e portalit.
Shih të gjitha rregullat për komentim
Analizë
Formacioni më i mirë i Euro 2012

Formacioni më i mirë i Euro 2012

02.07.2012 10:24
0Komente
Finalja e madhe e Euro 2012

Finalja e madhe e Euro 2012

01.07.2012 18:04
0Komente
Juve, Barca e Real dominojnë finalen

Juve, Barca e Real dominojnë finalen

30.06.2012 23:47
0Komente
Stadiumet
Miejski, Poznan Miejski, Poznan
Miejski, Wrocław Miejski, Wrocław
Narodowy, Varshavë Narodowy, Varshavë
PGE Arena, Gdansk PGE Arena, Gdansk
Arena Lviv Arena Lviv
Donbass Arena, Donetsk Donbass Arena, Donetsk
Olimpiyskyi, Kiev Olimpiyskyi, Kiev
Metalist, Kharkiv Metalist, Kharkiv