Schuster: Spanja ka pasur shumë fat

01.07.2012 10:36
Ish-trajneri i Real Madridit, Bernd Schuster, mendon se arritjet e Spanjës në Euro 2012 janë bazuara edhe në fat. Furia e Kuqe është në kërkim të titullit të dytë radhazi të Evropës, ndërsa në finale arriti pasi e mposhti Portugalinë pas ekzekutimit të penaltive.

“Spanja ka pasur shumë fat. Nëse nuk ke fat, nuk fiton kurrë...”.

“Italia mbrohet mirë, Pirlo organizon gjithçka dhe e dirigjon topin atje ku dëshiron. Ata kanë po ashtu bankë të mirë rezervë dhe e kryejnë punën e tyre”.

“Megjithatë, asnjë skuadër nuk mund t’ia marrë posedimin e topit Spanjës”, ka thënë strategu gjerman për Onda Cero. /Telegrafi/
Komente Portali Telegrafi ka kënaqësinë t'u ofrojë forum të lirë për komente dhe diskutim. Ju lutem respektoni rregullat e portalit.
Shih të gjitha rregullat për komentim
Analizë
Formacioni më i mirë i Euro 2012

Formacioni më i mirë i Euro 2012

02.07.2012 10:24
0Komente
Finalja e madhe e Euro 2012

Finalja e madhe e Euro 2012

01.07.2012 18:04
0Komente
Juve, Barca e Real dominojnë finalen

Juve, Barca e Real dominojnë finalen

30.06.2012 23:47
0Komente
Stadiumet
Miejski, Poznan Miejski, Poznan
Miejski, Wrocław Miejski, Wrocław
Narodowy, Varshavë Narodowy, Varshavë
PGE Arena, Gdansk PGE Arena, Gdansk
Arena Lviv Arena Lviv
Donbass Arena, Donetsk Donbass Arena, Donetsk
Olimpiyskyi, Kiev Olimpiyskyi, Kiev
Metalist, Kharkiv Metalist, Kharkiv