Marchisio: Të fitojmë për futbollin italian

01.07.2012 10:27
Mesfushori i Juventusit, Claudio Marchisio, beson se Azzurrët e kanë mundësinë e rikthimit të reputacionit të futbollit italian në finalen e të dielës mbrëma kundër Spanjës. “Fitorja do të ishte shumë e rëndësishme për të gjithë futbollin italian”.

“Prandelli ka bërë shumë mirë duke na mbushur me besim brenda dhe jashtë fushe”.

“Ne mund ta mposhtim Spanjën, sepse jemi një skuadër që është përmirësuar ndeshje pas ndeshjeje”, ka thënë Marchisio. /Telegrafi/
Komente Portali Telegrafi ka kënaqësinë t'u ofrojë forum të lirë për komente dhe diskutim. Ju lutem respektoni rregullat e portalit.
Shih të gjitha rregullat për komentim
Analizë
Formacioni më i mirë i Euro 2012

Formacioni më i mirë i Euro 2012

02.07.2012 10:24
0Komente
Finalja e madhe e Euro 2012

Finalja e madhe e Euro 2012

01.07.2012 18:04
0Komente
Juve, Barca e Real dominojnë finalen

Juve, Barca e Real dominojnë finalen

30.06.2012 23:47
0Komente
Stadiumet
Miejski, Poznan Miejski, Poznan
Miejski, Wrocław Miejski, Wrocław
Narodowy, Varshavë Narodowy, Varshavë
PGE Arena, Gdansk PGE Arena, Gdansk
Arena Lviv Arena Lviv
Donbass Arena, Donetsk Donbass Arena, Donetsk
Olimpiyskyi, Kiev Olimpiyskyi, Kiev
Metalist, Kharkiv Metalist, Kharkiv