Casillas: Nuk jemi favoritë

30.06.2012 21:54
Portieri i Spanjës, Iker Casillas, ka respekt të madh për arritjet e Italisë në këtë turne dhe thotë se Furia e Kuqe nuk është favorite në finalen e të dielës mbrëma. “Italia është një skuadër e shkëlqyer dhe siç treguan ditë më parë, ata janë finalistë me meritë”.

“Ata kanë treguar kualitetin e tyre dhe meritojnë të jenë këtu. Asnjëherë nuk shkojmë në finale duke menduar se ne jemi favoritë; ne shkojmë atje si të barabartë”.

“Për mua, kjo (finale) dallon nga ajo prej katër vite më parë. Asokohe, ne arritëm diçka që askush nuk e priste. Ishte njësoj edhe në Kupën e Botës, njerëzit shpresonin, por nuk prisnin”.

“Para katër vitesh as që kemi imagjinuar se do të jemi në finalen e tretë radhazi (Euro 2008, KB 2010, Euro 2012)”, ka thënë kapiteni spanjoll. /Telegrafi/
Komente Portali Telegrafi ka kënaqësinë t'u ofrojë forum të lirë për komente dhe diskutim. Ju lutem respektoni rregullat e portalit.
Shih të gjitha rregullat për komentim
Analizë
Formacioni më i mirë i Euro 2012

Formacioni më i mirë i Euro 2012

02.07.2012 10:24
0Komente
Finalja e madhe e Euro 2012

Finalja e madhe e Euro 2012

01.07.2012 18:04
0Komente
Juve, Barca e Real dominojnë finalen

Juve, Barca e Real dominojnë finalen

30.06.2012 23:47
0Komente
Stadiumet
Miejski, Poznan Miejski, Poznan
Miejski, Wrocław Miejski, Wrocław
Narodowy, Varshavë Narodowy, Varshavë
PGE Arena, Gdansk PGE Arena, Gdansk
Arena Lviv Arena Lviv
Donbass Arena, Donetsk Donbass Arena, Donetsk
Olimpiyskyi, Kiev Olimpiyskyi, Kiev
Metalist, Kharkiv Metalist, Kharkiv