Xavi: Ne nuk po mërzitemi

30.06.2012 21:46
Përfaqësuesja e Spanjës është kritikuar për lojën e tyre në Euro 2012 duke u etiketuar si ‘e mërzitshme’. Mirëpo, mesfushori Xavi Hernandez thotë se stili 'tiki-taka' u ka shërbyer për të arritur deri në finale, prandaj ai dhe bashkëlojtarët e tij nuk shqetësohen se çfarë mendojnë të tjerët për taktikën e tyre të lojës.

“Nëse jemi të mërzitshëm por fitimtarë, kjo është fantastike për ne”.

“Ne nuk po mërzitemi. Ne do të vazhdojmë të luajmë lojën tonë”, ka thënë mesfushori i Barcelonës. /Telegrafi/
Komente Portali Telegrafi ka kënaqësinë t'u ofrojë forum të lirë për komente dhe diskutim. Ju lutem respektoni rregullat e portalit.
Shih të gjitha rregullat për komentim
Analizë
Formacioni më i mirë i Euro 2012

Formacioni më i mirë i Euro 2012

02.07.2012 10:24
0Komente
Finalja e madhe e Euro 2012

Finalja e madhe e Euro 2012

01.07.2012 18:04
0Komente
Juve, Barca e Real dominojnë finalen

Juve, Barca e Real dominojnë finalen

30.06.2012 23:47
0Komente
Stadiumet
Miejski, Poznan Miejski, Poznan
Miejski, Wrocław Miejski, Wrocław
Narodowy, Varshavë Narodowy, Varshavë
PGE Arena, Gdansk PGE Arena, Gdansk
Arena Lviv Arena Lviv
Donbass Arena, Donetsk Donbass Arena, Donetsk
Olimpiyskyi, Kiev Olimpiyskyi, Kiev
Metalist, Kharkiv Metalist, Kharkiv