Spanja me tre sulmues në finale

30.06.2012 20:46
Përzgjedhësi spanjoll, Vicente del Bosque, ka paralajmëruar një skuadër tërësisht ofensive në finale të Euro 2012 ndaj Italisë. Në pjesën më të madhe të Kampionatit të sivjetmë Evropian, Spanja ka luajtur pa sulmues tipik, gjegjësisht me Cesc Fabregasin në rolin e “sulmuesit të rrejshëm”, por kjo do të ndryshojë në finale.

“Tashmë kemi vendosur se kush do të fillojë në finalen e nesërme (e diel). Do të startojmë me tre sulmues”, ka deklaruar 61-vjeçari për Deportes Cuatro.

“Duhet ta respektojmë Italinë, e cila është e shkëlqyer. E ka fituar katër herë titullin e botës dhe po luan për mrekulli në këtë kampionat”.

“Mirëpo, le ta dijë e gjithë Spanja se djemtë e mi do të japin gjithçka nga vetja në këtë përballje”, ka shtuar Del Bosque. /Telegrafi/
Komente Portali Telegrafi ka kënaqësinë t'u ofrojë forum të lirë për komente dhe diskutim. Ju lutem respektoni rregullat e portalit.
Shih të gjitha rregullat për komentim
Analizë
Formacioni më i mirë i Euro 2012

Formacioni më i mirë i Euro 2012

02.07.2012 10:24
0Komente
Finalja e madhe e Euro 2012

Finalja e madhe e Euro 2012

01.07.2012 18:04
0Komente
Juve, Barca e Real dominojnë finalen

Juve, Barca e Real dominojnë finalen

30.06.2012 23:47
0Komente
Stadiumet
Miejski, Poznan Miejski, Poznan
Miejski, Wrocław Miejski, Wrocław
Narodowy, Varshavë Narodowy, Varshavë
PGE Arena, Gdansk PGE Arena, Gdansk
Arena Lviv Arena Lviv
Donbass Arena, Donetsk Donbass Arena, Donetsk
Olimpiyskyi, Kiev Olimpiyskyi, Kiev
Metalist, Kharkiv Metalist, Kharkiv