Silva: Fitorja, opsioni i vetëm

30.06.2012 11:57
Mesfushori i Spanjës, David Silva, beson se finalja e të dielës ndaj Italisë nuk do të jetë as hija e asaj ndeshjes së parë në Grupin C. “Ndeshja e parë ishte e vështirë, por finalja nuk do të jetë njëjtë, kjo për shkak se kemi të bëjmë me sfidë ‘o jetë, o vdekje’”.
 
“Para ndeshjes në grupe të dyja ekipet e kanë ditur se humbja nuk e eliminonte asnjërën. Natyrisht, situata tani është më ndryshe, ashtu sikurse që do të jetë dhe ndeshja. Kemi besim shumë të madhe, pasi eliminuam dy top ekipe në elitën e futbollit evropian”, është shprehur Silva. /Telegrafi/
Komente Portali Telegrafi ka kënaqësinë t'u ofrojë forum të lirë për komente dhe diskutim. Ju lutem respektoni rregullat e portalit.
Shih të gjitha rregullat për komentim
Analizë
Formacioni më i mirë i Euro 2012

Formacioni më i mirë i Euro 2012

02.07.2012 10:24
0Komente
Finalja e madhe e Euro 2012

Finalja e madhe e Euro 2012

01.07.2012 18:04
0Komente
Juve, Barca e Real dominojnë finalen

Juve, Barca e Real dominojnë finalen

30.06.2012 23:47
0Komente
Stadiumet
Miejski, Poznan Miejski, Poznan
Miejski, Wrocław Miejski, Wrocław
Narodowy, Varshavë Narodowy, Varshavë
PGE Arena, Gdansk PGE Arena, Gdansk
Arena Lviv Arena Lviv
Donbass Arena, Donetsk Donbass Arena, Donetsk
Olimpiyskyi, Kiev Olimpiyskyi, Kiev
Metalist, Kharkiv Metalist, Kharkiv