Iniesta i qetë para finales

30.06.2012 11:15
Mesfushori i Spanjës, Andres Iniesta, ka pohuar se ai nuk ka qenë lojtari më i mirë i kampionatit dhe shton se atë çmim do ta sakrifikonte në këmbim me trofeun e madh. “Unë kurrë nuk kam menduar të luaj për vete. Unë nuk mendoj se jam lojtari më i mirë. Unë ndjej se të lumtur do të më bëj ngritja e trofeut”.

“Në futboll, gjithçka është relative. Nuk ka lidhje kush shkëlqen dhe kush jo. Marchisio ka pasur një kampionat të mirë, ashtu sikurse Pirlo. Unë nuk e di kush duhet të jetë lojtari më i mirë dhe as që më intereson kjo”, është shprehur Iniesta. /Telegrafi/
Komente Portali Telegrafi ka kënaqësinë t'u ofrojë forum të lirë për komente dhe diskutim. Ju lutem respektoni rregullat e portalit.
Shih të gjitha rregullat për komentim
Analizë
Formacioni më i mirë i Euro 2012

Formacioni më i mirë i Euro 2012

02.07.2012 10:24
0Komente
Finalja e madhe e Euro 2012

Finalja e madhe e Euro 2012

01.07.2012 18:04
0Komente
Juve, Barca e Real dominojnë finalen

Juve, Barca e Real dominojnë finalen

30.06.2012 23:47
0Komente
Stadiumet
Miejski, Poznan Miejski, Poznan
Miejski, Wrocław Miejski, Wrocław
Narodowy, Varshavë Narodowy, Varshavë
PGE Arena, Gdansk PGE Arena, Gdansk
Arena Lviv Arena Lviv
Donbass Arena, Donetsk Donbass Arena, Donetsk
Olimpiyskyi, Kiev Olimpiyskyi, Kiev
Metalist, Kharkiv Metalist, Kharkiv