Prandelli: Ne nuk kemi frikë nga Spanja

30.06.2012 09:20
Bosi i Italisë, Cesare Prandelli, ka këmbëngulur se ekipi i tij nuk ka frikë që të përballet me Spanjën, në finalen e madhe të Euro 2012. “Ne nuk kemi frikë nga Spanja. Ne do të tentojmë të gjejmë pikën më të dobët dhe do t’i shkatërrojmë në atë pikë”.
 
“Nuk do të jetë e lehtë, është finalja e tyre e tretë radhazi dhe duket se kanë cilësi të mëdha. Por, ne jemi ngritur nga fillimi i kampionatit dhe tani jemi vërtet ekip”, është shprehur Prandelli. /Telegrafi/
Komente Portali Telegrafi ka kënaqësinë t'u ofrojë forum të lirë për komente dhe diskutim. Ju lutem respektoni rregullat e portalit.
Shih të gjitha rregullat për komentim
Analizë
Formacioni më i mirë i Euro 2012

Formacioni më i mirë i Euro 2012

02.07.2012 10:24
0Komente
Finalja e madhe e Euro 2012

Finalja e madhe e Euro 2012

01.07.2012 18:04
0Komente
Juve, Barca e Real dominojnë finalen

Juve, Barca e Real dominojnë finalen

30.06.2012 23:47
0Komente
Stadiumet
Miejski, Poznan Miejski, Poznan
Miejski, Wrocław Miejski, Wrocław
Narodowy, Varshavë Narodowy, Varshavë
PGE Arena, Gdansk PGE Arena, Gdansk
Arena Lviv Arena Lviv
Donbass Arena, Donetsk Donbass Arena, Donetsk
Olimpiyskyi, Kiev Olimpiyskyi, Kiev
Metalist, Kharkiv Metalist, Kharkiv