Van der Wiel: E pamundshme të ndalohej Ronaldo

18.06.2012 13:25
Mbrojtësi i Holandës, Gregory van der Wiel, ka thënë se ai e ka pasur “të pamundshme”, ta mbulojë Cristiano Ronaldon në ndeshjen e mbrëmshme të Euro 2012. “Kam luajtur kudër Ronaldos tri herë më herët, andaj nuk ishte befasi ajo çfarë ai bëri sot. Por vërtet është e pamundshme të mbulohet ai kur luan kaq mirë”
 
“E vërteta është se unë nuk kam pasur një garë të mirë, duhet ta pranoj, por nuk është i gjithë faji imi”.
 
“Kurrë nuk kam munduar ta tregoj lojën time sulmuese. Isha i pambuluar disa herë, por bashkë-lojtarët e mi kurrë nuk ma kanë përcjellë topin mua”, ka thënë Van der Wiel. /Telegrafi/
Komente Portali Telegrafi ka kënaqësinë t'u ofrojë forum të lirë për komente dhe diskutim. Ju lutem respektoni rregullat e portalit.
Shih të gjitha rregullat për komentim
Analizë
Formacioni më i mirë i Euro 2012

Formacioni më i mirë i Euro 2012

02.07.2012 10:24
0Komente
Finalja e madhe e Euro 2012

Finalja e madhe e Euro 2012

01.07.2012 18:04
0Komente
Juve, Barca e Real dominojnë finalen

Juve, Barca e Real dominojnë finalen

30.06.2012 23:47
0Komente
Stadiumet
Miejski, Poznan Miejski, Poznan
Miejski, Wrocław Miejski, Wrocław
Narodowy, Varshavë Narodowy, Varshavë
PGE Arena, Gdansk PGE Arena, Gdansk
Arena Lviv Arena Lviv
Donbass Arena, Donetsk Donbass Arena, Donetsk
Olimpiyskyi, Kiev Olimpiyskyi, Kiev
Metalist, Kharkiv Metalist, Kharkiv