Franca e rrah Serbinë

01.06.2012 00:17
Franca pa problem e ka mposhtur Serbinë në ndeshjen miqësore para përgatitore për kampionatin evropian, Euro 2012. Dominimi u shpagua pas 11 minutash lojë kur Ribery realizoi për 1-0, kurse rezultatin përfundimtar për 2-0 e vuri Florent Malouda.
 
Kjo fitore e Francës e vërteton më se miri formën në të cilën gjendet kombëtarje Trikolore, teksa këto nuk mund të jenë lajme të mira për rivalët e Francës, pasi kjo e fundit po nënvlerësohet në masë të madhe për këtë evropian.
 
Franca në Grupin D përballet me Ukrainën, Suedinë dhe Anglinë. /Telegrafi/
Komente Portali Telegrafi ka kënaqësinë t'u ofrojë forum të lirë për komente dhe diskutim. Ju lutem respektoni rregullat e portalit.
Shih të gjitha rregullat për komentim
Analizë
Formacioni më i mirë i Euro 2012

Formacioni më i mirë i Euro 2012

02.07.2012 10:24
0Komente
Finalja e madhe e Euro 2012

Finalja e madhe e Euro 2012

01.07.2012 18:04
0Komente
Juve, Barca e Real dominojnë finalen

Juve, Barca e Real dominojnë finalen

30.06.2012 23:47
0Komente
Stadiumet
Miejski, Poznan Miejski, Poznan
Miejski, Wrocław Miejski, Wrocław
Narodowy, Varshavë Narodowy, Varshavë
PGE Arena, Gdansk PGE Arena, Gdansk
Arena Lviv Arena Lviv
Donbass Arena, Donetsk Donbass Arena, Donetsk
Olimpiyskyi, Kiev Olimpiyskyi, Kiev
Metalist, Kharkiv Metalist, Kharkiv