• Alonso: Spanja nuk ka përfunduar me kaq

  Alonso: Spanja nuk ka përfunduar me kaq 04.07.201214:36
  Komente

  Xabi Alonso është i bindur se Spanja mund të vazhdojë të fitojë më shumë trofe në vitet ardhshme dhe beson se ekipi kombëtar ende është i ri në moshë.

 • Fabregas: Do të dominojmë edhe në vitet e ardhshme

  Fabregas: Do të dominojmë edhe në vitet e ardhshme 03.07.201222:40
  Komente

  Cesc Fabregas mendon se skuadra aktuale e Spanjës do të mund të grumbullojë edhe tituj të tjerë ndërkombëtarë në të ardhmen.

 • Gullit: Spanja nuk ka asnjë dobësi

  Gullit: Spanja nuk ka asnjë dobësi 03.07.201214:58
  Komente

  Ruud Gullit nuk beson se Spanja ka ndonjë dobësi dhe i sheh kampionët e Evropës dhe të botës si një prej ekipeve më të mira në histori.

 • Maradona: Spanja më e mira në histori

  Maradona: Spanja më e mira në histori 03.07.201212:12
  Komente

  Legjenda e Argjentinës, Diego Maradona, beson se Spanja është bërë një fuqi e mposhtur në futbollin ndërkombëtar.

 • ‘Euro 2012 ishte një sukses’

  ‘Euro 2012 ishte një sukses’ 02.07.201220:02
  Komente

  Presidenti i UEFA-s, Michel Platini, e vlerëson si të suksesshëm Kampionatin e sivjetmë Evropian – Euro 2012.

Më shumë
Galeria
Andrea Pirlo provon një copë buke tradicionale ukrainase në Aeroportin e Kievit. Foto: Getty Images
Andrea Pirlo provon një copë buke tradicionale ukrainase në Aeroportin e Kievit. Foto: Getty Images
Andrea Pirlo provon një copë buke tradicionale ukrainase në Aeroportin e Kievit. Foto: Getty Images
Spanjollët duke u përgatitur për finale. Foto: Getty Images
Festa e spanjollëve pas kualifikimit në finale. Foto: Getty Images
Reagimi i portugezëve pas eliminimit nga Spanja. Foto: Getty Images
Festa e italianëve pas golit të dytë të Mario Balotellit ndaj Gjermanisë. Foto: Getty Images
Trajneri i Italisë, Cesare Prandelli, feston me birrë triumfin ndaj Gjermanisë. Foto: Getty Images
Më shumë
  Rreth Kampionatit Evropian Rreth Kampionatit Evropian
Polonia Polonia Polonia
Ukraina Ukraina Ukraina
Analizë
Formacioni më i mirë i Euro 2012

Formacioni më i mirë i Euro 2012

02.07.2012 10:24
0Komente
Finalja e madhe e Euro 2012

Finalja e madhe e Euro 2012

01.07.2012 18:04
0Komente
Juve, Barca e Real dominojnë finalen

Juve, Barca e Real dominojnë finalen

30.06.2012 23:47
0Komente
Stadiumet
Miejski, Poznan Miejski, Poznan
Miejski, Wrocław Miejski, Wrocław
Narodowy, Varshavë Narodowy, Varshavë
PGE Arena, Gdansk PGE Arena, Gdansk
Arena Lviv Arena Lviv
Donbass Arena, Donetsk Donbass Arena, Donetsk
Olimpiyskyi, Kiev Olimpiyskyi, Kiev
Metalist, Kharkiv Metalist, Kharkiv